درج خبر موفقیت شرکت BRB KIAN در خبرگزاری‌های مختلف


دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فناوری مهاربندهای کمانش‌ تاب نخستین بار سال 1995 میلادی توسط مهندسان ژاپنی بعد از زلزله بندر کوبه در آن کشور ابداع شد. این فناوری تاکنون تنها توسط سه شرکت ژاپنی و آمریکایی در سطح جهان در پروژه‌های ساختمانی به اجرا گذاشته می‌ شد که مهندسان ایرانی موفق به بومی سازی و اجرای آن در داخل کشور شدند.
وی ادامه داد: مهاربندهای کمانش تاب در فشار دچار کمانش نمی‌ شوند و برخلاف ` مهاربندهای همگرا` قابلیت تحمل توامان کشش و فشار را دارند. فناوری نوین مهاربند کمانش تاب از لحاظ فنی در مقابل نیروی زلزله بسیار قابل قبول می باشد و بهترین عملکرد آن برای ساختمانهای میان مرتبه و بلندمرتبه است.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: صرفه جویی در فونداسیون با توجه به کاهش مصرف میلگرد، ایمنی بالا، قابلیت استفاده از انواع اتصال، قابلیت تعویض در زلزله‌ های بزرگ و شکل پذیری بالا از ویژگیهای بارز خاص فناوری مهاربندهای کمانش‌ تاب  است.
وی افزود: شرکت بناراد بریس کیان با نام اختصاری `BRBKIAN` از شرکتهای مرکز رشد فناوری جامع پارک علم و فناوری خراسان به فناوری طراحی و ساخت مهاربندهای کمانش‌ تاب یا `BRB` در صنعت ساختمان دست یافته و آن را با موفقیت در ساختمانهای مسکونی به اجرا گذاشته است.
دکتر قنبری گفت: این شرکت فناور تنها شرکت در ایران است که تاییدیه‌ های لازم را برای تولید مهاربندها کمانش تاب از مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی اخذ کرده است. برای اجرای هر پروژه ساختمانی این مهاربندها می بایست بطور مجزا طراحی و اجرا شوند.
شرکت `بناراد بریس کیان` از سال 1394 در مرکز رشد فناوری جامع پارک علم و فناوری خراسان پذیرفته شد و مدت دو سال است که به عنوان شرکتی فناور در حوزه ساختمان فعالیت دارد.
پارک علم و فناوری خراسان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت خود را از سال 1381 با هدف افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقای فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکتها و موسساتی که بر پایه علم و دانش فعال هستند، آغاز کرده است.

لینک خبر در خبرگزاری آریا

http://www.aryanews.com/news/120181017114017496

لینک خبر در خبرگزاری صدا و سیما

http://www.iribnews.ir/009Sgy

لینک خبر در خبرگزاری جماران

https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1035796

لینک خبر در خبرگزاری تی نیوز

https://tnews.ir/news/561c120524152.html

لینک خبر درپایگاه اطلاع رسانی صنعت ساختمان

http://www.asresakhteman.com/News/60983

لینک خبر در خبرگزاری ایرنا

www.irna.ir/news/83068902

لینک خبر در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

https://www.isna.ir/news/97072313054/

اخبارمطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *